KOPPAR, 4st samt GRÄDDKANNA, porslin, Qianlong, Kina 1700-tal.

Polykrom dekor föreställande figurmotiv samt en kopp med fågel. Gräddkanna med dekor av stilleben. H 6-9,5.

Nagg. Smärre slitage. Koppar med tillverkningsdefekter i glasyr.

Lähtöhinta
1 500 SEK