TEKOPPAR, ett par, samt GRÄDDKANNA, porslin, Kanton, 1800-tal.

Polykrom delvis förgylld dekor med figurscener. Koppar och fat med oktagonal kant, dekor föreställande fjärilar, blommor och figurer. Kanna på tre fötter. H 5-9.

En kopp med lagning. Nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK