Ando Utagawa Hiroshige

(Japani, 1797-1858)
Ando Utagawa Hiroshige
(Japani, 1797-1858)

MAPP, träsnitt, efter Hiroshige, 57 st, 1960-tal, utgiven av The Kato institue of wood cut

The fifty-three stations on the Tokaido. Bildstrl ca. 35x22.

Smärre slitage.

Lähtöhinta
8 000 SEK