349276

Edvin Öhrström

(Ruotsi, 1906-1994)
Edvin Öhrström
(Ruotsi, 1906-1994)

VAS, glas, Ariel, Edvin Öhrström, Orrefors, signerad.

"Gondoljären". Cylinderformad, blått underfång. Signerad Orrefors Ariel Nr 316 E.G. Edvin Öhström.

Enstaka repor samt repor i botten. Gåvogravyr.

Lähtöhinta
3 500 SEK
Kuvan käyttöoikeudet