Obehandlad furu. Inredning med tre lådor, varav två med otydlig text. Etikett på luckans insida. Lös list medföljer. L ca 100 B 69 H 36.
Smuts. Skador. Repor. Slitage. Sprickor. Listor på sidor saknas.