350616

RING, 18k guld med rubin och pärlor. Svedboms, Vetlanda, 1951. Vikt 2,2g.

Carmoseinfattning. St 18/56,5.

Två pärlor saknas. Sten med nagg. Slitage på skena.

Lähtöhinta
1 500 SEK