Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

Empire

(1810-1840)
Empire
(1810-1840)

KARMSTOLAR, ett par, empire, Danmark, 1800-talets första hälft.

Mahogny, intarsia på ryggbricka i form av karyatid, fast stoppad sits klädd i grön textil. Svängda ben.

Smärre slitage. Märken. Repor. Kantband något löst.

Lähtöhinta
3 500 SEK