VAS, porslin, Kina, modern tillverkning.

Dekor av blomstrande kvistar från fruktträd, underglasyrblått samt orange glasyr. Rund med avsmalnande hals. H ca 38.

Smärre slitage, tillverkningsdefekter. Repor. Inre mindre spricka.

Lähtöhinta
2 000 SEK