MATSKEDAR, 5 st, silver, bl a från Södertälje av Oscar Ahlström 1848. 1700 och 1800-tal. Totalvikt ca 257g.

1 sked tillverkad 1848 i Södertälje av Oscar Ahlström, märkt "FOA".
1 sked tillverkad av Åke Åkesson, märkt "Åkesson".
1 sked tillverkad i Östersund 1872, märkt "L Sundström".
1 sked tillverkad tillverkad 1826, märkt "AW".
1 sked tillverkad 1765 i Mariestad, märkt "AFD".

Slitage, repor och bucklor. Ingraverade initialer.

Lähtöhinta
1 500 SEK