SKÅLAR OCH FAT, 3+1, porslin, Kina, Qing dynasti.

1600/1700-, 1800-tal. Diam 13-16.

Smärre lagning och spricka, tillverkningsdefekt i glasyr.

Lähtöhinta
1 000 SEK