BOK, "La Fortification..." av Antoine de Ville, Amsterdam 1672.

Illustrerad, helfranskt skinnband.

Slitage, sprickor i ryggbindningen, ej genomgången.

Alkuperä - Provenienssi

Vapenexlibris: Pitfirrane (sannolikt en Baronet av fam Halkett).
Arne Nilssons samling, Sandviken.

Lähtöhinta
2 000 SEK