KAFFESERVISDELAR, 3 liknande, silver, nyrokoko, Möllenborg resp Christian Hammer, Stockholm 1848-51 Tot ca 1400 g.

Kaffekanna, gräddkanna, sockerskrin. Lockknoppar i form av blomsterkvistar. Korta svängda fötter. H 12-27.

Slitage, enstaka bucklor. Kaffekannans lockknopp med lagning. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
5 000 SEK