MATSALSMÖBEL, 7 delar, "Calmare Nyckel", Carl Malmsten.

Ek. Brännstämplad Åfors Möbelfabrik, design Carl Malmsten. Stolar med genombruten rygg. Fast stoppad sits. Bord, 2 karmstolar och 4 stolar. Bord längd 139 cm. 2 iläggsskivor, total längd 249 cm. Bredd 100 cm. Höjd 74 cm.

Bord med något fläckad skiva. Smärre repor. Stolar med fläckad klädsel och smärre slitage.

Lähtöhinta
6 000 SEK