358834

SKÅL, pressglas. Simon Gate, Orrefors, 1930-tal.

Klarglas. Dekor av romber. Diam 23,5 cm, Höjd 13 cm. Märkt Orrefors SP 13 undertill.

Bruksslitage. Mindre repor samt små nagg.

Muut tiedot

Modellen formgiven 1927.

Lähtöhinta
1 500 SEK