Muut
359852

DOCKSKÅP med PARTI INREDNING, omkring 1900.

En utdragbar låda. Två fönsterdörrar. 5 st rum, delvis tapetserade. Utvändigt blomsterdekor, delvis bemålning.

Inredning, ca 25 st delar, bl.a.
2 hörnskåp höjd 24 respektive 23 cm
Soffa längd 15 cm
Konsolbord höjd 14 cm
Element höjd 7 cm
Oval tavla med ram höjd 10 cm

Mindre lösöre, ca 30 delar, bl.a.
Krukor höjd 5 cm
Ovalt uppläggningsfat längd 5 cm
Servettring med servett längd 6,5 cm

Slitage. Repor. Skador. Kompletteringar. Parti inredning ej fullständigt genomgånget. Inredning med slitage, delvis kraftiga skador och lösa delar.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift Uddarps gård.

Lähtöhinta
3 000 SEK