Vicke Lindstrand

(Ruotsi, 1904-1983)
Vicke Lindstrand
(Ruotsi, 1904-1983)

FIGURIN, keramik, Vicke Lindstrand, Upsala-Ekeby, 1900-tal.

Gröngråglaserad elefant. Höjd 33,5 cm.

Smärre slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK
Kuvan käyttöoikeudet