361542

VAS, glas, Vicke Lindstrand, Kosta, 1900-talets andra hälft.

Linjeslipad dekor på svagt konande form. Signerad KOSTA LS 589. Höjd 16,5 cm.

Lättare ytslitage, mindre tillverkningsdefekt.

Lähtöhinta
1 500 SEK