SENAPSKANNA, silver, Adolf Zethelius, Stockholm, 1811. Vikt ca 142g.

Verksam i Stockholm 1803-1839.
Genom bruten dekor. Uppburen av fyra tassfötter. Skeden delvis förgylld. Blå glasinsats. Höjd 11.

Slitage. Märken och repor. Nagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK