Kellot
362731

BORDSPENDYL, Louis XVI-stil, 1800-talets andra hälft.

Bronserad vitmetall på fundament av alabaster. Vit emaljurtavla med romerska siffror. Urhus flankerat av antikiserande kvinna samt hund. Längd 38 cm. Pendel finns.

Ytslitage, ställvis något hårdare. Kvinna med dekordel som saknas. Ej funktionstestad. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
2 000 SEK