SKÅLAR med FAT, 10 st, porslin, Kina, tidigt 1800-tal.

Underglasyr blå dekor med landskap. Skålarnas diam 10,5 cm.

Alla fat med lagningar, sprickor eller nagg. De flesta skålarnas med sprickor, en med lagning. Ett extra fat medföljer.

Lähtöhinta
1 500 SEK