Einar Lynge-Ahlberg

(Ruotsi, 1913-1980)
Einar Lynge-Ahlberg
(Ruotsi, 1913-1980)

VAS, stengods, Einar Lynge-Ahlberg, Rörstrand, sign,

Glasyr i bl.a. rödbruna nyanser. Geometriskt mönster i vita streck. Höjd 32,5 cm.

Slitage, repor. En spricka på undersidan.

Lähtöhinta
4 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet