Gustaviansk

(Ruotsi, 1775-1810)
Gustaviansk
(Ruotsi, 1775-1810)

SPEGEL, gustaviansk. 1700-talets slut.

Bronserad, rektangulär form med pärlstav, avslut med lagerbladskvistar, krön med räfflad medaljong samt lagerbladskvistar. Höjd 70cm.

Senare bronserad. Senare bakstycke och glas. Lagningar. Skador. Lösa fogar. Anlöpning på glas.

Lähtöhinta
2 500 SEK