PUNCHMUGGAR, 5 st, silver, Emma Johanssons Guldsmedsaffär, Arvidsjaur, 1939. Total vikt ca 214 g.

Hamrade, halvsfäriska på fot, svängt handtag. Invändigt förgyllda. Höjd ca 3,5 cm.

Slitage, smärre bucklor på foten.

Lähtöhinta
1 200 SEK