TUMLARE, 4 st, silver, Bl a Lars Biugg, Jönköping, 1700-tal. Total vikt ca 65 g.

Bukiga med utvikt kant. Tre invändigt förgyllda. Diameter ca 5-6 cm.

Lagningar, bucklor och slitage.

Lähtöhinta
5 000 SEK