BOK, "De Bello Coloniensi libri quatuor" Michael von Isselt, Kempen, Köln 1584.

Äldre helfranskt skinnband.

Slitage, smärre skador på bandet, fläckar, ej genomgången.

Alkuperä - Provenienssi

Exlibris: Christian Hammer
Arne Nilssons samling, Sandviken.

Lähtöhinta
5 000 SEK