Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

SILVERFÖREMÅL, 13 delar, 1800-/1900-tal. Vikt ca 477 g.

1 par ljusstakar, Birmingham 1919, höjd 15 cm. 3 tändstickshållare, England. Lövformat fat, Saltsked. Skål. K Andersson, 1933, diameter 9,5 cm. Bägare, 1963. Servettring. Kanna, K Andersson, 1933, höjd 8 cm. Sked, kniv och gaffel, modell Olga.

Bruksslitage. Ljusstakar med skador. Några bucklor.

Lähtöhinta
3 000 SEK