368958

JORDGLOB, "Erdglobus, Berlin" , Tyskland, 1900-talets början.

Stativ i trä. "Erdglobus herausgegeben von dem Kartogr. Institut D Reimer (E. Vohesn) Berlin". Höjd 41.

Slitage. Märken och repor. Gulnad. Liten buckla på globen.

Lähtöhinta
1 500 SEK