SEKRETÄR, 1900-talets början.

SEKRETÄR, 1900-talets början.

Fanerad med lövträ. Inläggningar av andra träslag. 3 sarglådor. Rullklaff med bakomliggande skrivinrikt. Beslag av mässing. Bredd 74. Djup 47. Höjd 99 cm.

Repor. Slagmärken. Sprickor. Fanerskador. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
4 000 SEK