BORD, etikettmärkt, troligen Gustav Siegel, Jacob & Josef Kohn, Wien, Österrike, 1900-talets första decennier.

Brunbetsad med rak form och nästan rund skiva. Kopplade ben. Detaljer av klot. Längd 72.

Slitage. Fläckar. Enstaka sprickor. Skiva med något slitage.

Lähtöhinta
5 000 SEK