SKULPTUR, brons, signerad Signe Hultén, 1937.

Föreställande olympiska bronsmedaljören i konståkning Vivi-Anne Hultén, Garmisch-Partenkirchen 1936. Gjutarstämplar Herman Bergman Fud. Höjd 37 cm inklusive sockel.

Slitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK