Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

Royal Copenhagen

(Tanska, 1775-)
Royal Copenhagen
(Tanska, 1775-)

FAT samt SKÅL, porslin, "Flora Danica", Royal Copenhagen.

Blomsterdekor med förgyllda detaljer. Modell 20/3574 resp 20/3503. Diameter 20 respektive 29 cm.

Skålen med mindre kantnagg.

Lähtöhinta
5 000 SEK