Royal Copenhagen

(Tanska, 1775-)
Royal Copenhagen
(Tanska, 1775-)

FAT samt SKÅL, porslin, "Flora Danica", Royal Copenhagen.

Blomsterdekor med förgyllda detaljer. Modell 20/3574 resp 20/3503. Diameter 20 respektive 29 cm.

Skålen med mindre kantnagg.

Lähtöhinta
5 000 SEK