BESTICKDELAR, 26 st, silver, Sverige, 1800/1900-tal. Total vikt ca 600 g.
1+2 skedar, gaffel och 4 knivar, bl a "Engelsk snäck". 12 kaffeskedar, svenska importstämplar, 1900-tal, 6 mockaskedar, England, 1900-tal. Bär delvis gravyr. Etui till mockaskedar samt kaffeskedar medföljer.
Slitage. Bucklor. Slitage på etuiet.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?