MAT- OCH KAFFESERVIS, 71 delar, porslin, Thomas Ivory, Tyskland, 1900-talets mitt.

Förgylld kant. 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 entrétallrikar, 12 assietter, tillbringare, såsskål, 2 karotter, 6 serveringsfat, kaffekanna, sockerskål, gräddkanna samt 10 kaffekoppar med fat. Mattallrikarnas diameter 24 cm. Kaffekopparnas diameter 9 cm.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK