BOK, Afhandling rörande Mechaniquen" del 2, av Swen Rinman. Stockholm 1794.

Samtida halvfranskt skinnband.

Slitage, smärre bandskador, fläckar, ej genomgången.

Alkuperä - Provenienssi

Westanfors bruk enligt inskrift daterad 1822.

Lähtöhinta
1 500 SEK