MATTA, rölakan, signerad IR (Ida Rydelius), 1900-talets mitt, ca 219x169.

Geometriskt mönster i melerade gröna, beige och orange nyanser.

Bruksslitage, fransar med ställvis slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK