BOKHYLLOR, ett par, Florence Knoll, licenstillverkad av NK:s verkstäder i Nyköping, 1960-tal.

Valnöt och jakaranda. Etikettmärkt Nordiska Kompaniet. Bredd 81, djup 31, höjd 110 cm.

Bruksslitage, repor, äldre tejprester, fläckar, mindre stötmärken.

Lähtöhinta
4 000 SEK