TAKLAMPA, möjligen Hans-Agne Jacobsson, 1900-talets andra hälft. Höjd ca 245cm.

Stomme i mässing. 15 ljuspunkter. Rökfärgade glaskupor.

Slitage. Ej funktionstestad. Troligen utbytt el. Enstaka nagg. Rost i socklar.

Lähtöhinta
3 000 SEK