BOKPARTI OM HISTORIA OCH PERSONHISTORIA, 18 vol, bla "Histoire des Revolutions de Sude..." I-II, Paris 1734.

Även bla "Penseés de Monsieur le Comte d`Oxenstirn...", I-II, Haag 1744, "Pariser-Schavottens historia eller Familjen Sansons memoirer..." av H. Sanson, Stockholm 1862, "Grfve Erik Dahlbergs egenhändigt författade Dag-Bok", Stockholm 1823. Olika typer av bokband.

Slitage, enstaka band med skador, ej genomgångna.

Lähtöhinta
1 500 SEK