MAX GOLDSTEIN (MAGO), dräktskisser, ca 80 st, delvis sign o dat. 1991.
Blyertskisser och akvarellskisser från "Sköna Helena". Bildstrl ca. 25x15-41x28.
Ej genomgångna. Smärre slitage, ytsmuts, enstaka fläckar, mjuka veck.
Utställda på Judiska museet 2010, ”Mago – den svenska scenens elegant”.