SALONGSBORD, nyrokoko, 1800-tal.

Fanerat i bl a valnöt. Oval form. Svängda ben, kopplade med snidad dekor. Längd ca 118, bredd 78, höjd 75 cm.

Smärre bruksslitage. Smärre fanersprickor.

Lähtöhinta
2 000 SEK