GOLVLAMPA, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Bronserad stomme. 3 fötter med avslutande klövar. Dekor av bland annat maskaroner, rosetter. Höjd exklusive sockel 135, inklusiver skärm 158cm.

Slitage. Anlöpningar. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
3 000 SEK