SALONGSBORD, nyrenässans, 1800-talets slut.

Rund form. Intarsiadekor i olika träslag. Runda svarvade ben. Sammankopplade med centralt placerad fotdyna. Diam 102, höjd 72 cm.

Mindre slitage och fanerskador.

Lähtöhinta
3 000 SEK