BANKETT, sengustaviansk, Ephraim Ståhls art, omkring 1800.

Bladhölstrade ben. Klädd sits. Lätt svängda sidor. Dekor av bl.a. fleuroner.

Senare bemålning och klädsel. Slitage och obetydliga dekorskador. Förstärkt undertill.

Lähtöhinta
7 000 SEK