Barock

Barock

SPEGEL, barock, 1700-tal.

Svartmålad med bronserat krön. Skuren dekor. Längd ca 69 cm, höjd ca 136 cm.

Slitage, torrsprickor. Renoverad och lagad. Senare bemålad, senare och anlupet glas. Krön är något löst.

Lähtöhinta
5 000 SEK