Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

TAKLAMPA, troligen Hans-Agne Jakobsson, 1960-tal

15 ljusarmar. Kupor av pressat glas, stomme av mässing. Diameter 80, höjd 48 + 190 cm(total höjd 238 cm).

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Har hängt i Huskvarna Teater sedan 1960-talet.

Lähtöhinta
4 000 SEK