STOLAR, ett par, gustavianska provinsarbeten, Lindome, tidigt 1800-tal.

Vitmålade med förgylld dekor. Rygg med kopplat spjälknippe, krönt av humlekvist. Stoppad sits samt kopplade ben.

Senare bemålning samt senare sits. Renoverade och kompletterade. Färgbortfall.

Lähtöhinta
4 000 SEK