SPEGEL, barock, sannolikt 1700-tal.

Konturerad ram, grön med glasmålning föreställande bland annat tulpaner. Ram bemålad med blommor mot röd botten. Höjd ca 40 cm.

Kompletterad. Lagad. Krön något löst, glasmålning med skada. Nagg. Sprickor.

Lähtöhinta
1 500 SEK