376082

FICKUR, 14k guld herr sk savonettur. Tidigt 1900-tal. Vikt 97g.

Lock med ifylld romerska siffror och plexiglasöppning, vit emaljurtavla, liten sekundvisare, visare med pastestenar. Innerboett i metall. Diameter 51mm. Monogram på bakboett.

Slitage, ställvis kraftigt. Bucklor. Ej funktionstestad. Sprickor på urtavla.

Lähtöhinta
4 000 SEK