DOCKSKÅP samt INREDNING, 1900-talet första hälft.

Vitmålad med blåmålad dekor. Dörrpar med glas. Bakomliggande hyllplan med fyra rum för dockor. Två lådor i front. Längd 72, djup 35, höjd 116 cm. Tillhörande inredning i form av möbler och småsaker medföljer. Nyckel finns.

Möbler och inredning ej genomgånget. Delar av inredning delvis senare. Slitage. Ett ben på dockskåp senare. Något ostadigt. Slitage/skador till rummens inredning. Sprickor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK